Powrót do Blog

Wystawa Wro Fashion Foto

27/03/2015

Już w styczniu ruszyły prace nad drugą edycją wystawy Wro Fashion Foto. Tym razem wyszliśmy z założenia, że event należy przesunąć nieco w czasie. Powód pierwszy wynika ze względów atmosferycznych- wielu z fotografów decydowało się na wykonanie zdjęć na zewnątrz. Fotograficy dobrze czują się w fotografii plenerowej, a my przecież nie chcemy ograniczać ich preferencji. Poza tym chcemy dbać również o nasze modelki – lepiej pozuje się we względnym cieple niż w mrozach i deszczach. Drugi powód wiąże się z kwestiami budżetowo – logistycznymi. Koniec roku to często czas zawieszenia i wielu niewiadomych w większości firm, dlatego trudno jest wtedy doprowadzić do jakichkolwiek ustaleń. Tak więc przesunęliśmy to wydarzenie na wiosnę – 10 kwietnia 2015 odbędzie się wernisaż.

Idea, jaka przyświeca organizatorom Wro Fashion Foto to promowanie młodych, zdolnych fotografów poprzez narzędzie, jakim jest drukowana wystawa dostępna dla szerokich grup zróżnicowanych odbiorców. W dobie Internetu to portale społecznościowe i strony internetowe są podstawowym narzędziem prezentacji portfolio. Jednak wystawa dostępna w realu dzięki swoim gabarytom wywiera na odbiorcy zupełnie inne, silniejsze wrażenie. Ponadto pozwala dotrzeć do zupełnie innych widzów. Celem wystawy jest również stworzenie artystom możliwości realizacji ich pomysłów i wizji twórczych, bez nacisków i wymagań narzuconych z zewnątrz.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy ekskluzywny Dom Handlowy Renoma, który jest partnerem na wielu polach. Po pierwsze jest świetnym zapleczem stylizacyjnym. W zasadzie większość koncepcji przedstawionych przez fotografów była możliwa do zrealizowania dzięki zasobom Renomy. Po drugie jest świetnym miejscem ekspozycji uzyskanego materiału zdjęciowego. Renomę odwiedzają tłumy, tak więc nasze fotografie dotrą do szerokich grup odbiorców. Wystawa będzie tam obecna do 10 maja 2015.

Do współpracy zaprosiliśmy siedemnastu artystów. Są to: Nicole Białkowska, Marcin Chimiczewski, Małgorzata Drozdowska, Filip Filipiak, Przemysław Górecki, Wojciech Foit, Aleksandra Kocierz, Katarzyna Kowalska, Joanna Kupniewska, Andrzej Lepka, Maria Pajek, Ilona Celina Rorzkowska, Daria Rusiecka, Kate Strucka, Marcin Watemborski, Paweł Widurski, Marek Wójciak. Z każdym z fotografów przeprowadziliśmy jedną sesję zdjęciową, z której fotograf przedstawi jeden poziomy wydruk. Pomocy udzielił nam również nieoceniony Michał Karbowski, stylista Renomy. W ciągu trzech tygodni udało nam się zorganizować siedemnaście odrębnych sesji, w których wzięło udział dwanaście modelek z naszej agencji. To był spory wyczyn logistyczny, stylizacyjny, organizacyjny i koncepcyjny!

Sponsorem głównym wystawy są salony wnętrzarskie MAX FLIZ, w których przeprowadziliśmy cztery sesje zdjęciowe. Efektem będą naprawdę piękne zdjęcia w cudownych aranżacjach wnętrzarskich. Takie ciekawe efekty nie byłyby możliwe do uzyskania, gdyby nie tak piękne meble. Wsparcia sponsorskiego udzielają również Orsay oraz TOŁPA SPA. Teraz przegląd backstage, po 10 kwietnia zobaczymy prace fotografów, będące efektem tego szalonego i intensywnego czasu.