Powrót do Realizacji

W styczniu udało się zrealizować wydarzenie, które kiełkowało w głowie od lat. Wreszcie postanowiłam: chcieć to realizować! I zabrałam się do pracy. Wro Fashion Foto to wystawa, która daje szansę zdolnym fotografom młodego pokolenia pokazania się szerszemu gronu odbiorców. Współcześnie prezentacja portfolio odbywa się głównie w Internecie, zazwyczaj poprzez system poleceń. Innym odbiorcą jest taki, który po prostu w jakimś celu realizacyjnym poszukuje takich treści. Nam zależało na tym, aby otworzyć nowy, inny kanał dotarcia do odbiorcy. Kanałem tym jest wystawa w klubokawiarni Coffee Planet. Być może odbiorca, który zobaczył wystawę nie dotarłby do prezentowanych zdjęć, gdyby nie zawisła ona w tym właśnie miejscu. Ponadto wielkie wydruki oraz obcowanie „na żywo” nadają zdjęciom zupełnie innego wymiaru, zupełnie innego sposobu percepcji.

Twórcom daliśmy możliwie najlepsze warunki pracy- stojącą na wysokim poziomie stylizację butiku Moher Vintage&Design, dobrze pozujące, doświadczone modelki agencji SPOT Management oraz promocję medialną. 19 stycznia odbył się wernisaż wystawy, a od połowy listopada trwały przygotowania. Zaprosiliśmy dziewięciu wybranych fotografów, każdy z nich odbył z wybraną modelką jedną sesję zdjęciową, z której publikował jedno zdjęcie. Wcześniej odbywał konsultacje z butikiem Moher Vintage&Design precyzujące charakter stylizacji. W sumie, w ciągu miesiąca zrealizowaliśmy 9 sesji zdjęciowych.

Wernisaż przyciągnął spory tłum gości, w Coffee Planet powoli zaczynało brakować miejsc. Goście oglądali fotografie, ale także mogli wygrać cenne nagrody- kosmetyki Roberto Cavalli oraz bieliznę Key. Wydarzeniu patronowały: Babskie TV, Confashion Magazine, Hedonist Magazine, Domodi, Feszyn.com, Kulturaonline i Woman Business &Life. Sponsorem wystawy był dystrybutor zapachu Roberto Cavalli, wsparły nas także Drukarnia Osiedlowa oraz Coffee Planet. Z wystawy pozostały drukowane katalogi, które można jeszcze zakupić.