Powrót do Realizacji

W kwietniu 2024 odbył się długo wyczekiwany wernisaż, który przygotowywaliśmy wspólnie z fotografką, Małgorzatą Drozdowską. Prace nad projektem rozpoczęły się w połowie 2023r. od przeprowadzenia castingów do sesji zdjęciowych. Chęć udziału wyraziło niemal 100 osób, z czego wybrałyśmy kilkanaście, by ostatecznie na sesjach sfotografować 11 osób. W listopadzie, grudniu i lutym odbyły się sesje zdjęciowe – każda skupiona wokół innej kolorystyki i wątków estetycznych. Widać więc, że to intensywny projekt, który wymagał niezwykłej kreatywności połączonej z logistycznym podejściem.

 

“Moda na Dojrzałość” to wystawa fotografii, która jest opowieścią o modzie i dojrzałości nieskrępowanej wiekiem, bo moda może być stylowa, kolorowa i może być dla wszystkich. Metryka jest tylko dodatkiem, a nie wyznacznikiem tego, jak mamy się ubierać i co nam wypada. To projekt fotograficzno-społeczny, pokazujący, że dla osób dojrzałych nie ma barier oraz, że nie różnią się od innych użytkowników i konsumentów mody.

Bohaterowie wystawy to (nie)zwykli ludzie w przedziale wiekowym 60+, dzięki czemu nie były to typowe sesje zdjęciowe, ale również interesujące spotkania obfitujące w inspirujące rozmowy i wymianę myśli.

Ta modowo-konceptualna zabawa nie byłaby możliwa bez naszych partnerów: Beauty Talent Academy, salonu Bołda Fryzjer Polski, butiku MOBO, szkoły AFA/Phobos, pracowni florystycznej Zielona Metanoja oraz wsparcia medialnego portalu Feszyn.com oraz Age Free- Wolni od Metryki.