Powrót do Blog

Modele dojrzali w agencji Spot Management

03/11/2023

Nadeszły ważne zmiany!

Ale, od początku! W 2017 roku Tomek Augustyn, fotograf realizujący wtedy sporo reklamowych sesji zdjęciowych, zaproponował współpracę przy tworzeniu agencji modeli dojrzałych. Otrzymywał wiele zapytań o modeli starszych niż Ci agencyjni. Do agencji SPOT Management również spływały prośby o dostarczenie modeli w zróżnicowanym wieku. Po pewnym rekonesansie, uznaliśmy, że ta branża ma potencjał, ponieważ rynek reklamowy się zmienia i zapotrzebowanie na starsze osoby staje się coraz większe.

Tworzyliśmy agencję modeli dojrzałych jako osobny brand przez ponad cztery lata, do momentu, gdy zmiany życiowe i zawodowe pchnęły Tomasza Augustyna na inne tory. Wtedy właśnie okazało się, że naturalnym procesem, oczywiście rozłożonym w czasie, będzie stworzenie jednego silnego brandu, czyli SPOT Management, który skupi w sobie zarówno młodych modeli, jak i tych, którzy ukończyli już 30 lat.

Srebrny modeling nie ma górnej granicy wieku, nie ma wymagań dotyczących wymiarów, czy wzrostu. Ważne, aby modele 30 plus mieli charyzmę, a także reklamową, komercyjną twarz.