Powrót do Realizacji

 10 maja 2019 w DH Renoma we Wrocławiu odbył się wernisaż organizowanej przez nas już po raz szósty wystawy fotografii mody Wro Fashion Foto. To wyjątkowy event, nie ma bowiem w Polsce innego wydarzenia tego typu. W tym roku motyw przewodni to „Metropolis”.

Do udziału w wystawie agencja modelingowa SPOT Management zaprosiła 15 fotografów, których interesuje fotografia mody i fotografia ludzi: Rafał Stępniak, Nicole Białkowska, Agnieszka Potoczna, Zuza Gałczyńska, Anna Konieczna, Natalia Michałowska, Honorata Karolczak, Karolina Majchrzak, Jarek Kasprowiak, Waldemar Łomża, Sylwia Mużyło, Małgorzata Drozdowska Słyż, Linda Parys oraz Dorota Kraczek.

Zadaniem artystów było przygotowanie zdjęcia, które interpretuje zarówno motyw przewodni, jak i fotografię modową. Twórcy mieli do dyspozycji zarówno stylizacje dostępne w butikach DH Renoma, jak również świetne zaplecze specjalistów: wizażystów, stylistów i fryzjerów.

Ewolucja Wro Fashion Foto pokazuje, że jest on narzędziem aktywizacji całego środowiska związanego z branżą modową na Dolnym Śląsku. Wizażyści, styliści, fotograficy chcą dać upust swoim pomysłom i artystycznym wizjom, a wystawa daje im taką możliwość. Jest odskocznią od codziennej pracy, czasem zbyt sztampowej i powtarzalnej.

Podczas eventu przedstawiono wszystkich twórców i wszystkie osoby zaangażowane w projekt. Głos zabrał również Łukasz Kania z firmy CMC Photo, który mówił o idei zmiany w sposobie myślenia o fotografii chcąc nadać jej charakter  sztuki użytkowej. Modelki i modele otrzymali upominki od palarni kaw Czarny Deszcz oraz marki kosmetycznej SAELA, zaś specjalne podziękowania wręczono partnerom: firmie EPSON, CMC Photo oraz Empikowi.

W tym roku partnerzy wydarzenia zdecydowali się na uhonorowanie pracy i zaangażowania dwóch fotografów. Butik Showroom 203 wręczył swoją nagrodę w postaci vouchera na zakupy – powędrowała ona do Zuzy Gałczyńskiej, zaś Empik wręczył nagrody książkowe fotografce Annie Koniecznej. Tradycyjnie wieczór obfitował w konkursy dla gości poprzedzone wnikliwą analizą oglądanych fotografii.

Efekty pracy fotografów oraz ich ekip będzie można oglądać do 10 czerwca 2019 w DH Renoma, a następnie wystawa zostaje przeniesiona do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, gdzie odbędzie się kolejny wernisaż połączony z projekcją filmu związanego z fotografią.  W DCF wystawę będzie można oglądać do 10 lipca 2019. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Po zakończeniu wystawy wydruki zdjęć przekazane zostaną Fundacji Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową, która zlicytuje je na swoich licytacjach.