Powrót do Blog

Nasz edytorial opublikowany w The Rise Magazine

30/04/2020

W lutowym wydaniu Rise Magazine została opublikowana produkowana przez naszą agencję rockowa sesja.  Pomysł realizacji takiego edytorialu zaistniał w głowie fotografki Małgorzaty Drozdowskiej – Słyż już dawno.

Czasem zastanawiacie się, skąd biorą się pomysły na sesje? Dróg jest wiele. Przede wszystkim każdy z nas, twórców działających w branży modowej, ogląda wiele fotografii. Przeglądamy strony internetowe, profile społecznościowe wielkich fotografów, ale także wschodzących gwiazdek, bo to one nierzadko wyznaczają trendy.  Obserwacji trendów sprzyja śledzenie magazynów i publikacji oraz kampanii reklamowych- to one prezentują to, co aktualnie jest modne i preferowane w fotografii. W tym kontekście wielokrotnie potrzeba stworzenia czegoś nowego bierze się również z analizy własnego portfolio. Często chcemy spróbować czegoś odmiennego, czego do tej pory nie robiliśmy. Realizacja takich pomysłów rozwija, a także daje poczucie świeżości, uskrzydla. Ponadto inspiracje należy czerpać nie tylko ze świata fotografii – taka droga skazałaby nas na poruszanie się ciągle w podobnych klimatach. Pomysłów szukamy również w codzienności, w świecie, który nas otacza. Może być to wizyta w muzeum, może być to także wizyta w sklepie ogrodniczym. Jeśli tylko nasza percepcja jest wyczulona na nowe miejsca, plenery, materiały, tkaniny, faktury, tworzywa, rośliny, mamy szansę tworzyć rzeczy niepowtarzalne.

Sesja opublikowana w Rise Magazine to właśnie mieszanka tych inspiracji. Oczarowane możliwościami, jakie daje kolorowe oświetlenie, zrealizowałyśmy sesję zupełnie niepodobną do naszych poprzednich produkcji. Plastyczność związana z zastosowaniem zmian kolorów dała świetny efekt! Fotografowała Małgorzata Drozdowska- Słyż, pozowały: Aisza i Wiktoria, fryzurami zajęła się Kristina Kolomy, zaś stylizacje i makijaże przygotowała Joanna Głowacka.